Únik elektronických dat

Pojištění kybernetických rizik – únik informací a dat v souvislosti s dopady řízení IT a jejich následným vlivem na výši finanční škody a hodnotu firmy.


Pojištění se vztahuje na zjevné i skryté následky kybernetických rizik, Disketacož umožňuje společnostem pokračovat v jejich podnikání bez obav z „domino“ efektu a případného celkového kolapsu:

 

 

 

  • Únik dat a informací

Dojde ke ztrátě či úniku elektronických dat z informačního systému společnosti. Může se jednat o ztrátu či únik z počítače, notebooku, mobilního telefonu nebo tabletu formou neoprávněného nakládání s osobními údaji, informacemi klientů či cíleného napadení systému za účelem získání přístupu k datům společnosti ať provedeného zvenku, třetími osobami, nebo zevnitř společnosti, jejími zaměstnanci.

  • Dopady na řízení IT

IT oddělení i v případě takové ztráty či úniku dat musí tento problém řešit současně se zabezpečením běžného fungování informačního systému společnosti. Kromě toho je vystavené otázkám typu: Jedná se o pouhou ztrátu či únik informací anebo je společnost terčem hackerského útoku? Byla data ukradena nebo jen ztracena? Jakým způsobem? Kde jsou data nyní? Jak se bránit úniku? Je nutné restartovat a nebo odpojit systémy? Existuje záložní řešení? Existuje plán pro krizovou situaci a umíme podle něj začít jednat?

  • PR komunikace s veřejností

Zprávy o úniku dat se šíří rychlostí blesku, zejména v dnešní době sociálních sítí. Důvěra zákazníků vůči společnosti se může ztratit během pár hodin. Taková situace vyžaduje obezřetné řízení a komunikaci s médii, zákazníky, společníky či akcionáři, ale i s vlastními zaměstnanci. Jak a jestli vůbec oznámit únik dat je další obtížná otázka. V takových situacích je nezbytná rychlá reakce a zároveň vysoce odborná PR komunikace s cílem zabezpečit a chránit dobrou pověst společnosti.[/one_half][one_half_last]

  • Finanční dopady

Finanční dopady jsou též nezanedbatelné. Společnosti může být v souvislosti s takovou ztrátou či únikem dat udělena pokuta dozorovým orgánem. Poškozené osoby mohou společnost žalovat o související náhrady. Zanedbatelné nejsou ani případné náklady na restart, rekonfiguraci a diagnostiku systémů, případně na jejich obnovení. V důsledku odpojení informačních systémů může dojít i ke ztrátě zisku společnosti.

  • Vliv na hodnotu společnosti

Jakýkoliv takový incident a související negativní publicita může mít vliv na hodnotu samotné společnosti, důvěru jejích věřitelů nebo na cenu jejích akcií. Jediný únik dat či informací může mít rozsáhlé následky.


Zanechte nám své telefonní číslo nebo email, budeme Vás kontaktovat a poskytneme Vám profesionální servis:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš telefon

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

captcha


Napsat komentář