Odpovědnost zaměstnance

blbostka

Jedno z opomíjených pojištění, nejvíce škod však zaviní zaměstnanci a zaměstnavatel poté nechá uhradit škodu z platu zaměstnance. Nejdůležitějším aspektem je spoluúčast, mnoho pojišťoven nabízí vysokou spoluúčast a pojištění je poté zbytečné. Volte nízkou spoluúčast, nejlépe 1 000,- Kč. Pojištění rovněž kryje škody na služebních vozidlech, svěřených předmětech (mobil, notebook atd), tyto body je nutné zajistit v pojistné smlouvě.


Zaměstnanec odpovídá zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Za škody ručí zaměstnanec do výše 4,5 násobku svého hrubého měsíčního příjmu.

Důležitým aspektem je tzv. křížová odpovědnost, kdy pojištěnými jsou zaměstnanci s příbuzenským vztahem. Nemáte-li sjednanou tuto křížovou odpovědnost zaměstnance, pojišťovna v případě pojistné události odmítne uhradit škodu.

Toto pojištění lze zajistit individuálně pro každého zaměstnance nebo skupinovou smlouvou. Pojistné může hradit zaměstnanec nebo zaměstnavatel. Jak postupovat při pojistné události (klikněte). Vzory dokumentů (klikněte).

PŘÍKLAD:

Pojišťovna hradí například spoluúčast na havarijním pojištění služebního auta, rozbité svěřené věci (počítač, mobilní telefon apod.), špatně vyřízená objednávka klienta, „nechtěně“ rozbité vybavení v kanceláři, rozbité vybavení dílny a tak dále…


Zanechte nám své telefonní číslo nebo email, budeme Vás kontaktovat a poskytneme Vám profesionální servis:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš telefon

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

captcha